مشاوره رایگان

قوانین اسپانیا

قوانین کشور اسپانیا
هر کشوری برای برقراری امنیت کشور و سرزمین خود دارای یک سری قوانین خاصی می باشد و حال اگر این کشور جزء کشور هایی باشد که ورود مهاجران به آن کشور زیاد باشد این قوانین نیز بیتشر می شود . یکی از این کشور ها که دارای قوانینی برای ساکنان و هممینطور افرادی که به آن کشور مهاجرت میکنند دارد کشور اسپانیا می باشد. این کشور به دلیل امکانات نسبتا بالای خود و هزینه ی نسبتا پایین نسبت به سایر کشور ها ورود مهاجران به این کشور نسبت به سایر کشور ها زیاد می باشد اما برای ورود به این کشور و زندگی در کشور اسپانیا باید یک سری قوانین را اجرا کرد و زیر پا گذاشتن این قوانین موجب برخورد دولت با شخص خاطی خواهد شد . در ادامه به توضیح یک سری قوانین این کشور در خصوص مهاجرت و اقامت اسپانیا می پردازیم :
کسانی که تابعیت کشورهای گروه اتحادیه اروپا همانند کشور های اتریش، آلمان، دانمارک و غیره را دارا می باشند و همینطور برخی از کشورهای دیگر همانند ایالات متحده آمریکا در صورت ورود به کشور اسپانیا می توانند به مدت 3 ماه در اسپانیا بدون نیاز به دریافت ویزا اقامت داشته باشند. در صورتی که مابقی افراد که جزء گروه ذکر شده نباشند گر چه قصد ورود به این کشور یا حتی تصمیم بر مهاجرت به اسپانیا را دارند باید ابتدا از طریق دریافت پذیرش تحصیلی، استخدام شدن برای مدیران اسپانیایی، خرید خانه در اسپانیا، و غیره برای دریافت ویزای کشور اسپانیا تلاش خود را کنند.
مطابق قوانین اسپانیا افرادی که اقامت این کشور را به دست آورده اند پس از 5 سال اقامت قانونی و پرداخت مالیات می توانند درخواست اقامت دائمی  یا همان PR Permanent Residence برای آن شخص صادر شود .  و پس از دریافت اقامت دائم نیز باید 5 سال دیگر در اسپانیا زندگی کنند تا بتوانند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند.
در خصوص صدور ویزا نیز کشور اسپانیا دارای قوانین سفت و سختی در چند سال اخیر شده است . در ادامه به توضیح این قوانین خواهیم پرداخت . 
برای دریافت و اخذ هر نوع ویزا از کشور اسپانیا حتی ویزای کاری، ویزای تحصیلی و مابقی ویزا ها مدارک خاصی را باید آماده و ارائه داد در زیر توضیح به چند نمونه از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای اسپانیا خواهیم پرداخت:
1- پاسپورت معتبر همراه با عکس های پاسپورتی پشت سفید
2- فرم تکمیل شده درخواست ویزا 
3- گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
4- اسناد داشتن بیمه درمانی خصوصی یا دولتی که اسپانیا آن را معتبر بداند
5- گواهی ازدواج یا طلاق برای افرادی که در حال حاضر متاهل هستند یا قبلا متاهل بوده اند و در زمان درخواست اخذ ویزای اسپانیا از همسر خود جدا شده اند.
6- گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی فرد برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور باشد.
البته ناگفته نماند که در خصوص اخذ ویزای کاری اسپانیا از سوی ایرانی ها ذکر این نکته ضروری است که بر خلاف کار در آلمان و اتریش که با اخذ ویزای جستجوی کار و بدون نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی به دست می آید، اسپانیا داشتن پیشنهاد شغلی را برای علاقه مندان به اخذ ویزای کاری این کشور ضروری می داند.
کشور اسپانیا در خصوص در آمد ماهانه نیز دارای قوانینی می باشد :
نوع شغل و تخصص افراد، تعداد سال هایی که کار کرده اند، نوع جنسیت، و ... تاثیر زیادی در میزان درآمد دریافتی آن ها از کشور اسپانیا دارد . 
در ادامه نیز به توضیح یک سری قوانین عمومی این کشور خواهیم پرداخت :
قوانین اسپانیا افراد زیر 18 سال را کوچک میداند و در صورت مرتکب شدن به جرم، ارتباط با مجرمین، حوادث، بستری شدن در بیمارستان و غیره به مراکز مخصوص این افراد برده میشوند و در نتیجه یکی از والدین یا سرپرست او به این مراکز مراجعه کند.
کسانی که در اسپانیا اقامت و سکونت دارند باید همواره کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشند تا در صورت درخواست پلیس ارائه دهند و در غیر این صورت پلیس اجازه دارد آنها را تا زمانی که کارت شناسایی خود را ارائه نداده اند بازداشت نماید. نا گفته نماند که به همراه داشتن مواد مخدر هر چند بسیار کم در این کشور جرم محسوب خواهد شد و فرد متخاطی بازداشت و بسته به نوع و مقدار مواد مخدر جریمه ای برای شخص بریده می شود .و در آخر این قانون نیز در این کشور برپا می شود که در برخی از مناطق کشور اسپانیا پوشیدن لباس هایی همانند بیکینی و مایوی شنا در خیابان جرم می باشد و فرد خاطی جریمه نقدی می شود.

 

اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .