مشاوره رایگان

از صفر تا صد ویزای شینگن و نکاتی که باید بدانید

در دنیا ما شاهد ویزاهای متعددی می باشیم که هر کدام از این ویزاها در جهت عبور و مرور در کشور های خاص کابرد دارند . یکی از برترین و مهم ترین ویزاهای دنیا ویزای شینگن می باشد که در ادامه ی مقاله توضیحات لازم را ارائه خواهیم داد. 
شینگن نام یک پیمان نامه ای می باشد  که در تاریخ ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی بین چند کشورهای اروپایی برگزار شد و هدف از این پیمان نامه از بین بردن مرزهای ملی برای ساختن اروپایی بدون مرزبود.  در ابتدای این پیمان نامه  پنج کشور اروپایی  فرانسه، آلمان، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند این پیمان را امضا نمودند و پس از آن کشورهای اروپایی دیگری نیز برای بستن و همکاری در این پیمان نامه رو آوردند که هم اکنون 26 کشور اروپایی عضو کنوانسیون شینگن می باشند . ادامه ی کشورهای اروپایی که به این پیمان نامه پیوستند  عبارتند از اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس. در ادامه لازم به ذکر است کشورهای دیگری هم می باشند که برای ورود به این 26 کشور که عضو کنواسیون شینگن برای اهداف گردشگری و یا کار کردن  نیازی به ویزا ندارند می باشند که از  جمله ی این کشورها آلبانی، آندورا، آنتیگوآ و باربودا، آرژانتین، استرالیا، باهاماس، بارباداس، بوسنی و هرزگوین، برزیل، برونئی، کانادا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، دومنیک، السالوادور، گرجستان، گرنادا، گواتمالا، واتیکان، هندوراس، هنگ کنگ، اسرائیل و …می باشند. 
حال این سوال پیش می اید که برای دریافت ویزای شینگن باید چه مراحلی را انجام داد و چه مدارکی لازم می باشد ؟
برای دریافت ویزای شینگن باید شما به سفارت کشور مورد نظر خودد که جزء کشورهای کنواسیون می باشد مراجعه کنید . سپس سفارت به شما فرم هایی را ارائه داده و شما باید فرم را بر اساس اهداف و دلیل حضور در کشور مورد نظر کامل کنید که این اهداف می تواند بنا به دلایل تجاری – سفر گردشگری – پزشکی و ... باشد.
ویزای شینگن دارای مدل های متفاوتی می باشد اعم از ویزای شینگن نوع A-B-C-D می باشد .
 برای درخواست هر کدام از انواع ویزاهای شینگن از جمله گردشگری، دانشجویی، کاری و سرمایه‌گذاری و … مدارکی را می بایست تهیه و به سرپرست این کار ارائه داد . 
این مدارک عبارتند از :
فرم درخواست ویزای شینگن که از طریق سفارت به دست شما رسیده است  ، گذرنامه معتبر، شناسنامه و کارت ملی، ۲ قطعه عکس، مدارک شغلی معتبر، مدارک مالی و گردش حساب، سند ملکی، رزرو هتل و یا دعوتنامه، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، بیمه مسافرتی و رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای شینگن.
داشتن گذرنامه معتبرکه تاریخ آن از اصل گذرنامه امضا شده با حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد . (در صورتیکه شینگن در پاسپورت های قبلی خود داشته اید، اصل پاسپورت ها و کپی شینگن ها)
ترجمه‌ی شناسنامه و تصویر آن از تمام صفحات.
عکس پرسنلی جدید در سایز ۳٫۵ * ۴٫۵ تمام رخ.
مدارک شغلی معتبر: مدارک شغلی اهمیت ویژه ای دارد و برای حرفه و تخصص شما حائز اهمیت می باشد
در صورتی که کارمند شرکتی می باشید : سابقه بیمه، نامه اشتغال به کار، فیش حقوقی و نامه مرخصی. (در متن گواهی اشتغال به کار حتما باید سمت شغلی، مدت زمان مرخصی، تاریخ شروع به کار، حقوق دریافتی و اطلاعات شرکت محل کار ذکر شود؛ داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی الزامی است.)
اگر صاحب کسب و کاری هستید و خودتان به عنوان کار فرما می باشید : روزنامه رسمی و یا جواز کسب و یا کارت مباشرت و یا کارت بازرگانی.
اگر دانش آموز یا دانشجو میباشید :  نامه اشتغال به تحصیل 
افرادی که بازنشسته می باشند : نامه بازنشستگی از سازمان بازنشستگان به همراه فیش حقوقی ۲ ماهه آخر
مدارک مالی و گردش حساب: گردش ۳ ماه یا ۶ ماهه حساب و نامه تمکن مالی که مانده حساب را به نرخ یورو روز نشان دهد
سند ملکی: برای اکثر سفارت های حوزه شینگن ارائه سند ملکی الزامی است و سند باید به صورت ترجمه شده با ترجمه  شده باشد 
رزرو هتل و یا دعوتنامه: اگر در آن کشور شخصی را دارید که برای شما دعوت نامه بفرستد بسیار شرایط بهتر می باشد اما در غیر این صورت باید یک هتل در آن کشور را رزرو کنید . 
خرید و رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما باید با تاریخ اقامت‌ در منطقه شینگن منطبق باشد.
بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی ویزای شینگن باید دارای حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو پوشش حوادث باشد. فرم درخواست ویزای شینگن: برای هریک از متقاضیان ویزای شینگن (حتی نوزادان) باید یک فرم جداگانه تکمیل شود که این فرم از طریق سفارتخانه به شما تحویل داده می شود. 
بنا به دلایلی هم ممکن است که این درخواست شما بنا به دلایلی همچون عدم ارائه مدارک معتبر-گذر نامه نا معتبر – عدم سند ملکی – عدم سفر خارجی و ... 
این موارد و همینطور موارد دیگر میتواند باعث رد شدن ویزای شینگن شما شود و در این خصوص بهتر است که با کارشناسان در حوزه ی مهاجرت و دریافت اقامت مشورت و سپس اقدام به درخواست ویزا فرمایید . 
ویزای شینگن
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .