مشاوره رایگان

چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم؟

چگونه بورس تحصیلی بگیریم
سوالاتی از قبیل اینکه چگونه بورسیه شویم ؟ چگونه بورسیه تحصیلی به دست بیاوریم  و سوالاتی دیگر از این قبیل ممکن است بیشتر اوقات در ذهن افرادی که خواهان بورسیه تحصیلی می باشد پیش بیاید . ما در این مقاله سعی داریم که به بیشتر این سوالات در ذهن شما جواب بدهیم . 
دریافت بورسیه تحصیلی به هیچ عنوان کار ساده ای نمی باشد و دارای مراحل و فرآیندهایی می باشد . 
بورسیه های تحصیلی یک سری کمک هزینه هایی می باشند  که دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دانشجویانی که با دریافت پذیرش تحصیلی قصد تحصیل در این مرکز ها  را دارند تعلق می گیرد. دانشگاه ها و مراکز آموزشی اروپا و آمریکا به طور معمول سالانه  بسیاری از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان با تراز علمی بالا در نظر می گیرد تا آن ها بتوانند با این کمک هزینه به مخارج تحصیل یا زندگی خود در کشور مقصد  کمک کنند. . بورسیه ها یا همان کمک هزینه های تحصیلی با توجه به موقعیت های مختلف دارای انواع متفاوتی می باشد . اقامت از طریق بورسیه تحصیلی از مهمترین روش های برای اقامت در اسپانیا ، اقامت در یونان ، اقامت در فرانسه و ... می باشد.

انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه همانطور که در بالا هم ذکر کردیم نوعی کمک هزینه تحصیلی است که از طرف دانشگاه، دولت یا موسسه‌ای خصوصی به دانشجویانی که رزومه تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند، تعلق می گیرد. بورسیه به دو بخش تقسیم می شود .
بورسیه جزئی: در این نوع از بورسیه فقط بخشی از هزینه‌های شما را بر عهده می گیرند . ممکن است به صورت یک مبلغ ثابت در هر ترم به شما اختصاص پیدا کند  و یا به عنوان تخفیفی در شهریه در نظر گرفته شود. این نوع بورسیه بسیار رایج و متنوع است و دانشجویان می‌توانند در طول تحصیل خود از آن‌ها استفاده کنند.
بورسیه کامل : نوع دوم از بورسیه که دریافت آن بسیار سخت تر از بورسیه جزئی می باشد و دارای حالت رقابتی بیشتری می باشد علاوه بر پرداخت شهریه از طرف دانشگاه مقصد هزینه های زندگی هم به فرد پرداخت می شود . برای دریافت این نوع از بورسیه دارا بودن یک رزومه ی تحصیلی و یک مقاله ی علمی قوی الزامی می باشد و در موفقیت فرد بسیار تاثیر گذار است .
البته این نکته حائز اهمیت می باشد  این کمک هزینه ها بیشتر  به دانشجویان بین المللی یا دانشجویانی که توان علمی بسیار بالایی دارند اما از لحاظ مالی شرایط نابسامانی دارند تعلق خواهد گرفت. نحوه دریافت و اخذ بورسیه و مدارک مورد نیاز آن برای مقاطع مختلف همانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با هم کاملا متفاوت می باشد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت .
انواع بورس تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی به طور کلی 4 سال به طول می انجامد. و رشته های متفاوتی  در کشورهای گوناگون در جهت تحصیل و دریافت بورسیه  در این مقطع وجود دارد . اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اغلب بورسیه ها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و احتمال دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی از مقاطع دیگر کمتر می باشد .

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد  است که به مدت مقطعی بالاتر از کارشناسی می باشد که طبق معمول حدود2 سال به طول حدوداً طول می انجامد. به طور کلی معمول امکان دریافت ویزا در این مقطع بیشتر از مقطع کارشناسی می باشد چون در این مقطع دانشجو رشته و هدف اصلی خود را کاملا مشخص کرده است . در سرتاسر دنیا دانشگاه های زیادی وجود دارد که به دانشجویان با توان علمی بالا که امکان هزینه های تحصیل آن چنانی را ندارند بورسیه بدهد . دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به طور حتم باید  در پایان دوره آموزشی و تحصیلی  خود یک پژوهش علمی را انجام و ارائه دهند تا مدرک فارغ التحصیلی به دانشجو تعلق بگیرد. این تحقیق علمی کمک بزرگ و برجسته ای  به دانشجویان می کند تا با انجام درست و صحیح آن مورد توجه دانشگاه و مراکز علمی جویای افراد متخصص و حرفه ای قرار بگیرند . 
در ادامه مدارکی که در جهت دریافت بوریسیه تحصیلی الزامی می باشد را بیان خواهیم کرد :
رزومه تحصیلی شخص خواهان بورسیه – فرم هدف دانشجو از دریافت بورسیه که به شخص تعلق می گیرد - 
مدرک دیپلم و مدرک کارشناسی متقاضی به همراه ریز نمرات آن- مدرک زبان آیلتس حداقل 7 یا زبان رسمی آن کشور- 
موارد بالا مدارکی می باشند که فردی که بورسیه به آن تعلق می گیرد باید به سازمان مربوطه در کشور مقصد ارائه دهد.
بورسیه مقطع کارشناسی ارشد

دریافت بورسیه در مقطع دکتری

مراحل دریافت بورسیه تخصیلی تا حدودی همانند مراحل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با تفاوت های اندکی می باشد . تنها تفاوتی که دارد این می باشد که در مقطع دکتری استاد راهنما یا وپروایزر می باشد که به دانشجو کمک می کند که در تمامی مراحل انجام پژوهش و دیگر مراحل متقاضی را کمک کند .  بیشتر بورسیه ها برای مقطع دکتری در نظر گرفته می شود. تحصیل در مقطع دکتری چون نیاز به انجام فعالیت های عملی و کسب تجربه های بالایی دارد برای فرد شغل در نظر گرفته می شود اما این میزان در آمد برای فرد کافی نمی باشد و برای پیشرفت شغلی و تحصیلی خود از شخص حمایت می کنند تا راحت تر بتواند مراحل آموزشی و شغلی خود را طی کند. در ادامه به بخشی از مدارک لازم جهت دریافت بورسیه در مقطع دکتری خواهیم پرداخت . 
رزومه تحصیلی فرد متقاضی بورسیه - فرم تائیدیه از سوپروایزر یا استاد راهنما- تمامی مدارک تحصیلی قبل همراه با ریز نمرات کامل - مدرک آیلتس با نمره حدود 7
بورسیه در مقطع دکتری
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .