مشاوره رایگان

وسایل ممنوعه در پرواز خارجی کدامند؟ آپدیت 1401

در این صفحه قصد داریم به موضوع وسایل ممنوعه در پرواز بپردازیم. همه ی ما کم و بیش با مسافرت های خارجی در ارتباط هستیم و بهتراست این نکات را بدانیم که بردن  بسیاری از وسایل در پرواز های داخلی و خارجی جرم محسوب خواهد شد و بهتر است چنین وسایلی را با خود حمل نکنیم و قبل از شروع سفر ایرلاین خود را شناخته و در مورد قوانین بار و وسائلی که در این سفر ممنوع می باشد آشنا شویم . زیرا بیش از نیمی از وسایل به صورت عمومی  در همه ی کشور ها و ایرلاین ها به صورت عمومی ممنوع می باشند و کم و بیش از اشیا هم خود کشور  و یا ایرلاین مخصوص طبق قوانین خود ممنوع اعلام کرده است . در ادامه به برخی از وسایل و اشیایی که در بیشتر کشور ها و ایرلاین ها ممنوعه هستند خواهیم پرداخت : به طور کلی اشیایی که در هنگام پرواز ممنوع می باشند  را به سه قسمت داخل بار، داخل کابین و هر دو مورد تقسیم بندی می شوند. در ادامه به توضیح وسایل ممنوعه داخل کابین هواپیما می پردازیم.

وسایل ممنوعه در پرواز خارجی

وسایل ممنوعه‌ی داخل کابین و وسایل ممنوعه در پرواز خارجی

یک سری از وسایلی که در هنگام بردن به کابین کاملا ممنوعه می باشند شامل اشیاء تیز، کل مدل چاقوها و هر نوع وسیله ی تیز و برنده و همینطور  بیشتر  انواع مایعات، ژل‌ها و  پودرها و اسپری ها ممنوع می باشد اما سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی حداکثر میزان مجاز برای این گروه از مواد را کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر تعیین کرده است و این نوع وسایل حتماً باید  در کیسه‌ی شفاف جداگانه ای تحویل داده شوند. به خاطر داشته باشید شیر نوزاد، آب آشامیدنی و برخی از مکمل‌های رژیمی که مستثنی شده اند  جزء این دسته نمی باشند.

وسایل ممنوعه‌ی داخل کابین

وسایل ممنوعه ی داخل بار

یک سری از وسایل هم می باشند که بودن آن ها در میان بار ممنوع تلقی خواهد شد. وسایلی همچون سیگارهای از نوع الکترونیکی، پاور بانک ها و شارژ ها  و یا انواه  باطری‌های از دسته وسایل ممنوعه داخل باری که داخل چمدان قسمت باربری برده می شود ممنوع می باشد .برای حمل این وسایل لازم است که  آن‌ها در کیفی که با خود به داخل هواپیما می‌برید گذاشته و با خود حمل کنید و همینطور نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این است که از قرار دادن هر گونه اشیای گرانبها به داخل چمدانی که در قسمت باربری برده می شود جدا خود داری و آن ها را با خود به داخل کابین هواپیما حمل کنید . 
بعد از اینکه دو نوع وسایل ممنوعه چه در داخل کابین هواپیما و چه در قسمت بار را توضیح دادیم یک سری وسایل نیز می باشند که حمل آنها در هر دو مکان ممنوع می باشد که به این وسایل هم اشاره خواهیم کرد :
مواد قابل اشتعال همانند مواردی همچون بنزین فندک، سوخت‌های خوراک پزی، مشعل‌های گازی، گازوئیل و انواع اسپری به غیر از اسپری‌های دارویی و بهداشتی.
مواد منفجره و آتش‌زا همانند  دینامیت، باروت، نارنجک، وسایل آتش بازی و مابقی موارد که جزء این گروه می باشند .  
اسیدها، مواد قلیایی، باطری اتومبیل و وسایلی از این قبیل 
انواع سموم مثل  آفت کش، حشره کش، سموم جوندگان و از این دسته 
موادی همچون اسید نیتریک، مواد شیمیایی، تمیزکننده‌ی استخر و ...
هر مدل از انواع اسلحه
انواع مواد مخدر
انواع نمونه‌های آزمایشگاهی و هر گونه مواد عفونی دیگر
وسایل ممنوعه ی داخل بار
وسایل ممنوعه پرواز کدام است ؟
اسلحه گرم و اشیای تیز از مهمترین وسایل ممنوعه پرواز داخلی و خارجی می باشند .
آیا حمل سرکه داخل هواپیما مجاز می باشد ؟
خیر
آیا می توان لپ‌تاپ، موبایل، دوربین، تبلت و هندزفری را داخل کابین برد ؟
بله ، مشکلی ندارد و کاملا مجاز می باشد.
آیا بردن لباس داخل هواپیما مجاز است ؟
بله ، کاملا مجاز و بدون مشکل می باشد .
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .