مشاوره رایگان

چک لیست سفر خارج از کشور

همه ی ما افراد هر چند برای یک سفر کوتاه یک الی دو روزه هم برنامه ریزی می کنیم و لیستی از وسایل لازم و ضروری که باید در هنگام این سفر کوتاه همراهمان باشد را برای خودمان یادداشت می کنیم و خودمان برا برای یک سفر کوتاه آماده می کنیم . ما در این مقاله می خواهیم شما عزیزان را برای یک سفر طولانی و بزرگ تر از سفر یک الی دو روزه آماده کنیم . برای شروع یک سفر خارجی شما باید یک سری وسایل ضروری بنا به نوع سفرتان به همراه خود داشته باشید . اولین و مهم ترین وسیله ای که باید در هر سفری هر چند کوتاه و هر چند طولانی همراهمان داشته باشیم مدارک شناسایی می باشد . حتی ممکن است که گاهی اوقات از مدارکمان کپی هم تهیه کنیم تا در صورت مفقود شدن یکی از مدارک یا عدم دسترسی به کپی گرفتن از مدارک با مشکل مواجه نشویم . 
چک لیست سفر خارج از کشور
این مدارک شناسایی عبارتند از شناسنامه – کارت ملی – عکس پرسنلی – ویزا و پاسپورت و گذرنامه – دفتر چه بیمه – بلیت سفر - و همچنین همراه با کپی از مدارک 
دومین موردی که باید در سفر همراهمان باشد پول و ارز رایج کشور می باشد که حتما باید همراهمان باشد . ما باید تمام دخل و خرج خود را قبل از سفر حساب کنیم و به میزان لازم با خود پول و ارز لازم را به همراه داشته باشیم .
مورد بعدی که باید از خاطرمان نرود لباس و پوشاک می باشد . باید دقت کافی داشته باشیم که کدام کشور می خواهیم سفر کنیم و قصدمان از سفر به این کشور چه می باشد . همچنین باید اطلاعات لازم و کافی از آب و هوای کشور مورد نظر به دست بیاوریم تا لباس و پوشاک مناسب با فصل را با خود به همراه داشته باشیم . 
مودر بعدی که باید در بین وسایل سفرمان باشد وسایل الکترونیکی لازم برای سفر اعم از گوشی موبایل – شارژر- لب تاپ – دوربین عکاسی و ... می باشد . 
بعد از جمع آوری وسایلی که در بالا اشاره کردیم به سراغ وسایل شخصی و بهداشنی خود خواهیم رفت. این وسایل اعم از مسواک – خمیر دندان – حوله – داروهای مورد نیاز – وسایل ضروری همچون وسایل کمک های اولیه و ... می باشد و بعد از جمع آوری این وسایل که جزء مهمترین وسایلی که باید در یک سفر همراهمان باشد به سراغ وسیله هایی در جهت سرگرمی خود خواهیم رفت که این وسایل می تواند کتاب های داستان – سی دی و دی وی دی های فیلم و ... باشد . 
پس از اخذ مجوز های لازم برای اقامت در اسپانیا ، اقامت در یونان ، اقامت در فرانسه و ... برای سفر به کشور مقصد حتما این نکات را توجه داشته باشید.
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .