مشاوره رایگان

7 نکته در مورد زندگی در فرانسه که باید بدانید !

هیچ کشوری وجود ندارد که همه مهاجران را جذب کند. با این حال، قاره اروپا بیشترین تعداد مهاجران آسیایی را دارد که کشور شان را به امید زندگی بهتر، به مقصد کشور های اروپایی ترک می کنند. در سال 2017، 20.5 میلیون آسیایی به اروپا مهاجرت کردند.
اقتصاد سالم و چشم انداز شغلی بهتر یکی از دلایل رایج مهاجرت به فرانسه است، اما تنها دلایل مهاجرت نیستند. فرانسه کشور زیبایی است که به دلیل فرهنگ، غذا و تاریخ غنی خود شناخته شده است. در واقع فرانسه یکی از اولین ابرقدرت های جهانی بود. بنابراین، جای تعجب نیست که در ژانویه 2016، مهاجران حداقل 11.8 درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دادند. این درصد به طور پیوسته در حال افزایش است زیرا افراد بیشتری دلایلی برای مهاجرت به فرانسه پیدا می کنند.
در حالی که ایده مهاجرت به فرانسه و زندگی در آن ممکن است کاملا رمانتیک به نظر برسد، زندگی روزمره در این کشور، سختی ها و مشکلات خاص خودش را هم دارد. در اینجا چند واقعیت جالب در مورد زندگی در فرانسه آورده شده است.
زندگی در فرانسه و دانستن حقایقی که می تواند دید شما را بازتر کند؛
7 نکته در مورد زندگی در فرانسه
1. همه فرانسوی ها به زبان فرانسه صحبت نمی کنند؛
فرانسوی زبان رسمی این کشور است اما لازم نیست همه به زبان فرانسوی صحبت کنند. اکثر مردمی که در امتداد مرز فرانسه و ایتالیا زندگی می کنند ایتالیایی صحبت می کنند. به طور مشابه، کاتالانی زبانی است که معمولاً در منطقه اطراف رشته کوه پیرنه در جنوب فرانسه صحبت می شود. برتون و فلاندری از دیگر لهجه های رایج هستند. برخلاف تصور عموم، بسیاری از مردم انگلیسی را نیز کاملا روان صحبت می کنند.
2. اهمیت زیاد به بوروکراسی
فرانسه به دلیل سخت گیری در مورد کاغذ بازی بدنام است؛ به ویژه در مورد مهاجران. همراه داشتن فتوکپی فراوان از کلیه مدارک مربوطه و نگهداری صورتحساب، بلیط، فیش حقوقی و غیره به عنوان مدرک دخل و خرج در کشور بسیار مهم است. قانون فرانسه همچنین می‌گوید که همیشه باید یک نوع مدرک شناسایی همراه خود داشته باشید. گواهینامه رانندگی برای این کار کافی نیست. باید پاسپورت یا کارت ملی خود را همیشه همراه داشته باشید.
3. حسن نیت تان را به عنوان یک مهاجر باید نشان بدهید؛
فرانسوی ها به بی ادبی شهرت دارند اما این تنها زمانی صادق است که گردشگران و مهاجزان آداب اجتماعی را رعایت نکنند. در فرانسه، بسیار مهم است که هر مکالمه ای را با «Bonjour» یا «Bonsoir» شروع کنید.
اگر بدون احوالپرسی مکالمه ای را شروع کنید، ممکن است با پاسخ بدی مواجه شوید. فرانسوی ‌ها را ممکن است در ابراز احساسات کمی خویشتن ‌دار در نظر بگیریم و این بخشی از دلیل شایعه بی ‌ادبی و بی ‌تفاوتی آن ها است.
4. نوع لباس پوشیدن شما، سبک زندگی شما را مشخص می کند؛
مانند بسیاری از مردم اروپا، فرانسوی ها نیز به نوع سبک لباس پوشیدن خود اهمیت زیادی می دهند. هر مرد و زنی قبل از بیرون رفتن از خانه تلاش می کند تا بهترین لباس موجود در کمدش را بپوشد و زیبا به نظر برسد.
5. وعده های غذایی خود را به درستی زمان بندی کنید؛
فرانسوی ها در کنار منوی غذایی خود اهمیت زیادی برای تعیین زمان غذا قائل هستند. اگر به این زمان ‌بندی ‌ها پایبند نباشید، ممکن است گرسنه شوید. صبحانه معمولاً در اوایل روز است. غلات موجود است اما اکثر مردم محلی کروسان و مربا را برای اولین وعده غذایی خود ترجیح می دهند.
ناهار معمولاً بین 12 تا 2 بعد از ظهر و شام معمولاً در حدود 7.30 تا 8 بعد از ظهر سرو می شود. پیدا کردن رستورانی که بعد از ساعت 8 تا 8:30 شب شام سرو کند، دشوار است. اکثر وعده های غذایی فرانسوی شامل 4 بخش است. با یک سالاد شروع می شود، سپس یک غذای اصلی، بعد از آن پنیر و در نهایت دسر.
6. یکشنبه ها زمان خانواده است؛
فرانسوی ها تعادل خوبی بین کار و زندگی برقرار می کنند. اکثر مغازه داران در بیشتر شهرها در روزهای یکشنبه کرکره خود را پایین می آورند تا زمانی را در خانه بگذرانند. در برخی از نقاط کشور، ممکن است فروشگاه ها را برای چند ساعت در صبح باز کنند.
برخی از مغازه ها نیز ممکن است در فصل تعطیلات در نقاط توریستی باز بمانند. همچنین لازم به ذکر است که مغازه ها، بانک ها، سوپرمارکت ها و حتی دفاتر پست بین ساعت 12 تا 14 بسته می مانند. این ساعت رسمی ناهار است و نمی توانید انتظار داشته باشید که در این مدت کاری برای شما انجام بدهند.
7. فرانسه بیشترین مناطق زمانی را در جهان دارد؛
تمام فرانسه در اروپا نیست. این کشور بخش بزرگی از جهان را مستعمره خود کرده است و حتی امروزه نیز چندین قلمرو ماوراء بحری دارد. این شامل پلینزی فرانسه، گوادلوپ، گویان فرانسه، مارتینیک و یونیون و کالدونیای جدید است.
در نتیجه، در حالی که فرانسه ی اروپا از یک منطقه زمانی پیروی می کند، سایر مناطق تحت کنترل فرانسه از مناطق زمانی متفاوتی پیروی می کنند. به طور کلی، فرانسه دارای 12 منطقه زمانی است. 
پس قبل از تصمیم و شروع مراحل اقامت فرانسه ، موارد بالا را با دقت در نظر داشته باشید.
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .