مشاوره رایگان
شما اینجا هستید : موسسه مهاجرتی  -> اقامت کانادا >

اقامت کانادا

کانادا کشوری در آمریکای شمالی است. ده استان و سه قلمرو آن از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی امتداد دارند و بیش از 9.98 میلیون کیلومتر مربع (3.85 میلیون مایل مربع) را پوشش می‌دهند که آن را دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت می‌کند. مرز جنوبی و غربی آن با ایالات متحده با 8891 کیلومتر (5525 مایل) طولانی ترین مرز زمینی دو ملیتی جهان است. پایتخت کانادا اتاوا است و سه منطقه بزرگ شهری آن تورنتو، مونترال و ونکوور هستند.
 
مردمان بومی هزاران سال است که به طور مداوم در محلی که اکنون کانادا نامیده می شود، سکونت داشته اند. در آغاز قرن شانزدهم، اکسپدیشن‌های بریتانیایی و فرانسوی در امتداد سواحل اقیانوس اطلس کاوش کردند و سپس ساکن شدند. در نتیجه درگیری های مسلحانه مختلف، فرانسه تقریباً تمام مستعمرات خود را در آمریکای شمالی در سال 1763 واگذار کرد. در سال 1867، با اتحاد سه مستعمره بریتانیا در آمریکای شمالی از طریق کنفدراسیون، کانادا به عنوان یک سلطه فدرال متشکل از چهار استان تشکیل شد. این شروع به افزایش استان ها و مناطق و روند افزایش خودمختاری از بریتانیا شد. این خودمختاری در حال گسترش توسط اساسنامه وست مینستر 1931 برجسته شد و در قانون کانادا در سال 1982 به اوج خود رسید که بقایای وابستگی قانونی به پارلمان بریتانیا را قطع کرد.
 
کانادا یک دموکراسی پارلمانی و یک سلطنت مشروطه در سنت وست مینستر است. رئیس دولت این کشور نخست وزیر است که به دلیل توانایی آنها در جلب اعتماد مجلس عوام منتخب، منصوب می شود و توسط فرماندار کل به نمایندگی از پادشاه کانادا، رئیس دولت منصوب می شود. این کشور یک قلمرو مشترک المنافع است و به طور رسمی در سطح فدرال دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) است. این کشور در اندازه‌گیری‌های بین‌المللی شفافیت دولت، آزادی‌های مدنی، کیفیت زندگی، آزادی اقتصادی، آموزش، برابری جنسیتی و پایداری محیط‌زیست در میان بالاترین رتبه‌ها قرار دارد. این کشور یکی از کشورهای مختلف از نظر قومیتی و چندفرهنگی است که محصول مهاجرت گسترده است. روابط طولانی و پیچیده کانادا با ایالات متحده تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد و فرهنگ آن داشته است.
 
کانادا که کشوری بسیار توسعه یافته است، بیست و چهارمین بالاترین درآمد سرانه اسمی در سطح جهانی و پانزدهمین رتبه برتر در شاخص توسعه انسانی است. اقتصاد پیشرفته آن هشتمین اقتصاد بزرگ در جهان است که عمدتاً بر منابع طبیعی فراوان و شبکه های تجاری بین المللی توسعه یافته تکیه دارد. کانادا بخشی از چندین نهاد یا گروه بزرگ بین المللی و بین دولتی از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، G7، گروه ده، G20، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، سازمان تجارت جهانی (WTO)، مشترک المنافع ملل، شورای قطب شمال، سازمان بین المللی فرانکفونی، مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه، و سازمان کشورهای آمریکایی.
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .