مشاوره رایگان

از صفر تا صد زندگی در اسپانیا + کشور اسپانیا برای زندگی مناسب است ؟

در این مقاله قصد داریم زندگی در اسپانیا و نکات کشور اسپانیا برای زندگی را به صورت کامل برای شما توضیح بدهیم. هزینه های زندگی در اسپانیا ، معرفی شهر های مهم ، معرفی ارزان ترین و گران ترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ، معایب و محاسن انتخاب اسپانیا برای زندگی و ... از موضوعاتی می باشد که در این مقاله به ان می پردازیم و می تواند به موضوع اقامت اسپانیا و بررسی های شما کمک کند. لازم به ذکر است محتوای این صفحه به صورت مرتب بروزرسانی و تکمیل می گردد.

معرفی شهر های مهم اسپانیا

اسپانیا کشوری دارای وسعتی به اندازه ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع می باشد و جزء پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان نیز است  ، اگر بخواهیم از نظر وسعت و بزرگی کشور اسپانیا را با کشورهای همسایه ی خود بسنجیم ، اسپانیا کشوری با وسعتی کوچکتر از کشور فرانسه و بزرگتر از ایالت کالیفرنیا آمریکا می باشد . کشور اسپانیا نزدیک به  یک قله آتش فشانی بنام تید که در نزدیکی شهر تنریف در جزایر قناری قرار دارد می باشد . ارتفاع این قله 3718 متر می باشد که بزرگترین نقطه از کشور اسپانیا به حساب می آید و کاملا این قله چشمگیر می باشد. دو شهر واقع در اسپانیا که چزء شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین شهر های این کشور می باشند شهر های مادردید و بارسلونا هستند .
مادرید
مادرید جزء بزرگ ترین شهر اسپانیا و همینطور پایتخت این کشور می ، این شهر علاوه بر اینکه دارای بافتی مدرن و جدید می باشد اما دارای محله هایی می باشد که همچنان سبک قدیمی و کلاسیک خود را حفط کرده اند ، مادرید در وسط کشور و در فلات اسپانیا واقع شده است ، شهر مادرید واقع در اسپانیا پس از شهرهای لندن و برلین جزء بزگترین شهر های اروپایی محسوب می شود. این شهر هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران و توریست ها از اقصی نقاط جهان می باشد و دارای منظره های دیدنی و همچنین غذاهای لذیذ که باب طبع مسافران و جهان گردان می باشد نیز هست و می توان این شهر را یکی از شهر های مهم در انتخاب توریست ها و جهان گردان به حساب آورد. 
شهرهای مهم اسپانیا
بارسلون
از شهرهای مهم دیگر کشور اسپانیا شهر بارسلونا می باشد . این شهر هم همانند شهر مادرید یکی از شهرهایی می باشد که توجه علاقه مندان به جهانگردی را به خود جلب کرده است . بارسلونا دارای  جمعیتی به تعداد ۱٫۶۲۱٫۵۳۷ و با وسعت ۱۰۱٫۴ کیلومتر مربع می باشد و پس از شهر مادرید پر جمعیت ترین و مهم ترین شهر اسپانیا می باشد بارسلونا مهم ترین بندر کشور اسپانیا  محسوب می شود. این شهر مجموعه‌ای از تمام جاذبه های شهرهای مدیترانه‌ ای است و یک شهر جذاب و دیدنی می باشد که دارای آب و هوای ملایمی نیز می باشد . 
گرانادا
گرانادا نیز از شهر های دیگر کشور اسپانیا می باشد . این شهر نسبت به دو شهر نامبرده در متن بالا شهر کوچکی می باشد .  گرانادا در پایه کوه های سیرا نوادا  شهر کوچکی در استان آندالوسیا در جنوب اسپانیا واقع شده است این شهر شامل الحمرا قلعه عظیمی با کاخ ها ، برج ها و باغ های اسلامی و البیازین که محله ای از قبایل ایبرین در آن مستقر بودند ، می باشد و در زمستان شرایط بازی هایی همچون اسکی برای افراد ساکن و توریست ها کاملا مهیا می باشد و همچنین شهر گرانادا در تابستان هم دارای ساحل های زیبایی برای سپری کردن اوقات فراغت و لذت بردن از طبیعت زیبای این شهر می باشد.
مالاگا
شهر دیگر واقع در اسپانیا که یک شهر توریستی دیگر از شهر های اسپانیا نیز هست شهر مالاگا، می باشد .  شهر توریستی محبوب گردشگری در دریای مدیترانه در منطقه اندلس ، بخشی از این استان می باشد  که به اسم  کاستا دل سول شناخته شده می باشد ، در کنار جاذبه های تاریخی این شهر از اسپانیا نیز می توانید  از سواحل طلایی و بکر و شنی مالاگا نیز در هنگام سفر به این شهر بازدید و لذت ببرید.
سالامانکا
سالامانکا شهر دیگری می باشد که در کشور اسپانیا واقع شده است و در مرکز اسپانیا قرار دارد. این شهر دارای زیبایی های زیادی می باشد و دارای معدن های سنگی فراوانی نیز می باشد . و به  دلیل وجود همین معدن های سنگی به شهر طلایی معروف شده است. 

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

یکی از معمترین موضوعات ، مزایا و معایب زندگی در اسپانیا می باشد. کشور اسپانیا سالانه هزاران نفر را به عنوان توریست و ... در خود جای می دهد و افراد از مکان های زیبای واقع در این کشور نهایت بهره را می برند . اما بسیاری از افراد هستند که می خواهند این کشور را به عنوان جایگاهی برای زندگی خود انتخاب کنند . بهتر است که قبل از انتخاب این کشور به عنوان محلی برای اقامت دائمی از مزایا و معایب این شهر اطلاع داشته باشند . ما در این مقاله سعی بر این داریم که شما عزیزان را با مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنا کنیم . در ابتدا به  توضیح مزایای این کشور  برای زندگی و اقامت افراد می پردازیم :
هزینه‌های مناسب جهت اجاره کردن خانه نسبت به سایر کشورها : 
هزینه اجاره ماهیانه در اسپانیا نسبتاً پایین می باشد. به طور متوسط  میتوانیم بیان کنیم که هزینه اجاره مسکن در اسپانیا در حدود ۲۰۰ یورو کمتر از کشور‌های دیگر مانند فرانسه، آلمان و انگلیس می باشد و همین تفاوت قیمت یکی از دلایل جذب افراد می باشد . 
وجود غذاهای متنوع و باب میل افراد 
یکی دیگر از مزایای خاص این کشور وجود انواع غذاهای فصلی می باشد  که به نوعی نزدیک به فرهنگ غذایی ما ایرانی‌ها باشد. در این کشور غذاها متفاوت تر از سایر کشور های اروپایی می باشد و همین نزدیک بودن فرهنگ غذایی  به ایرانی ها و همینطور پایین بودن هزینه ی غذا نسبتا به سایر کشور های دیگر یکی دیگر از دلایل جذب جهت اقامت و زندگی در این کشور می باشد.
مزایا و معایب زندگی در اسپانیا
سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و فراگیر 
دسترسی راحت به وسایل نقلیه عمومی و دسترسی به وسیله های حمل و نقل همانند مترو ، اتوبوس و ... و همنیطور پایین بودن هزینه ی حمل و نقل هم از دلایل دیگر جذب افراد به کشور اسپانیا می باشد.
آب و هوای معتدل
آب و هوای این کشور با دیگر کشورهای اروپایی دارای تفاوت می باشد و دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای می باشد 
هزینه زندگی مقرون به صرفه 
یکی از دلایل مهم زندگی در اسپانیا و انتخاب این کشور جهت زندگی پایین بودن هزینه ی زندگی نسبت یه سایر کشورهای اروپایی می باشد و همین موضوع باعث شده است  تا دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا برای ادامه تحصیل اقدام به اخذ پذیرش از دانشگا‌ه‌های این کشور کنند.
خدمات درمانی دولتی
به محض ورود به کشور اسپانیا و دریافت اجازه  ی اقامت و شهروندی، شما می‌توانید از خدمات درمانی رایگان تحت پوشش بیمه استفاده کنید و این موضوع برای افرادی که از سایر کشورها به این کشور مهاجرت میکنند یک ویژگی و مزیت بسیار عالی به حساب می آید و حداقل در بدو ورود و اجازه ی اقامت در این کشور دیگر نگرانی ای بابت هزینه ی درمان نخواهند داشت . 
در ادامه ی مقاله می خواهیم به معایب زندگی در این کشور هم بپردازیم و در کنار مزایا و ویژگی های مثبت به ویژگی های منفی این کشور هم بیان کنیم .
معایب زندگی در اسپانیا
هزینه‌ی بالا قبض های آب، برق و گاز
همانطور که در بالا بیان کردیم با اینکه اجاره محل زندگی در کشور اسپانیا نسبت به کشور‌های دیگر اروپایی کمتر است اما هزینه قبض های برق، آب و گاز به مراتب بیشتر است و این موضوع شاید یکی از معایب زندگی در این کشور باشد.
قیمت بالا جهت خرید خانه
یکی از مشکلات عمده و مهم زندگی در اسپانیا قیمت‌های بالای خرید خانه است. به عنوان مثال برای خرید یک خانه ۵۰ متری در بارسلون شما باید مبلغی در حدود ۳۰۰۰۰۰ یورو پرداخت کنید. با این وجود خرید خانه  در شهر‌های کوچکتر مثل نابارا، آراگون و اکسترمادورا این شرایط کمی بهتر است. اما از این ویژگی منفی در هنگام مهاجرت نباید غافل بمانید.
پیدا کردن شغل مناسب
اگر قصد دریافت اقامت اسپانیا را دارید، باید بدانید که پیدا کردن کار در اسپانیا کار ساده‌ای نمی باشد. در سال ۲۰۱۳ نرخ بیکاری در اسپانیا به حدود ۲۶% رسیده بود، اما با بهبود وضعیت اقتصادی در سال‌های گذشته، در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در اسپانیا به کمتر از ۱۴% کاهش پیدا کرده است.
ما در این مقاله سعی کردیم که تعدادی از ویژگی های مثبت و منفی زندگی در کشور اسپانیا را برای شما مخاطبان عزیز بیان کنیم .امیدواریم که بتوانیم کمکی در انتخاب شما جهت اقامت در کشور اسپانیا داشته باشیم .

ارزانترین شهر های اسپانیا و هزینه های زندگی در اسپانیا

در این مقاله می خواهیم در مورد ارزان ترین شهر اسپانیا توضیحاتی را ارائه بدهیم . این که بدانیم کدام شهرهای واقع در اسپانیا دارای هزینه ی پایین تری نسبت به سایر شهر های دیگر دارند کمک بزرگی به افرادی خواهد کرد که می خواهند یکی از شهر های اسپانیا را برای زندگی و اقامت  بعد از تحصیل خود انتخاب کنند.
کوردوبا
یکی از این شهر ها شهر کوردوبا می باشد . این شهر یکی از شهرهای بزرگ منطقۀ آندلس و از ارزان ترین شهرهای اسپانیا برای دانشجویان شناخته شده است که دارای فرهنگ منحصر به فردی می باشد . در مرکز شهر کوردوبا، آپارتمانی با کرایۀ ماهانۀ ۴۰۰ یورو می‌توانید اجاره کنید و اگر زندگی در خارج از مرکز شهر را برگزینید، اجاره ی خانه ای که انتخاب خواهید کرد به مراتب  کمتر خواهد بود.
ارزانترین شهر اسپانیا
سانتیاگو د کمپوستلا
از دیگر شهرهای دارای هزینه ی زندگی پایین شهر سانتیاگو د کمپوستلا واقع در کشور اسپانیا می باشد . هزینه‌های زندگی در شهر سانتیاگو د کمپوستلا بسیار مقرون‌به‌صرفه می باشد و همچنین با انتخاب و زندگی در این شهر از جاذبه های گردشگری این شهر نیز می توانید با هزینه ی پایین نیز استفاده کنید و باید در ادامه بیان کنیم که هزینۀ یک وعدۀ غذایی در رستورانی متوسط در این شهر حدود ۹ یوروست. 
سالامانکا
شهر سالامانکا دارای قدیمی ترین دانشگاه اسپانیا می باشد و به همین دلیل فرهنگ دانشجویی در این شهر بیشتر از شهر های دیگر به چشم می خورد. هزینه‌های زندگی در آن برای دانشجویان بین‌المللی مقرون‌به‌صرفه است. با انتخاب این شهر، در شهری کوچک با مزایای شهرهای بزرگ می‌توانید زندگی کنید
الیکانته
این شهر به‌عنوان یکی از ارزان ترین شهرهای اسپانیا برای دانشجویان می باشد . هزینۀ خرید موادغذایی و انجام فعالیت‌های تفریحی و استفاده از خدمات حمل‌و‌نقل عمومی در این شهر بسیار  ارزان می باشد؛ اما باید در اینجا مطرح کنیم که اجاره ی پرداختی ماهانۀ مسکن در آن کمی گران‌تر از شهرهای دیگر می باشد. 
 گرانادا
یکی از آرامش بخش ترین شهر ها و در عین جذابیت برای ساکنین شهر گرانادا می باشد .در واقع  هزینۀ زندگی در این شهر کاملا به سبک زندگی افراد بستگی دارد و با توجه به سبک زندگی افراد هزینه مشخص می شود اما این شهر هم جزء شهرهای ارزان کشور اسپانیا به حساب می آید.
سِویا
این شهر یکی از شهرهای معروف واقع در منطقۀ آندلس و از ارزان ترین شهرهای اسپانیا می باشد. فرهنگ اصیل و تاریخ غنی و رقص فلامنکو تعدادی از ویژگی‌های مشهور و بارز شهر سِویاست. این شهر به‌‌دلیل هزینه‌های کم زندگی، همواره دانشجویان بین‌المللی و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

بهترین شهر اسپانیا برای زندگی

در مقاله های قبل در مورد کشور اسپانیا و مهم ترین شهر های این کشور صحبت کردیم و بیان کردیم که هر کدام از شهر های این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشند و دارای معادن – کلیساها و ... جهت بازدید توریست  ها می باشد .
در ادامه ی این مقاله سعی بر این داریم که در مودر بهترین شهر اسپانیا برای زندگی توضیحاتی را ارائه بدهیم . یک شهر برای زندگی باید دارای ویژگی هایی اعم از پایین بودن هزینه ی زندگی ، وجود امکانات رفاهی، جاذبه های دیدنی ، آب و هوای مناسب، امکان تحصیل و ... باشد.
یکی از بهترین شهرهای مناسب برای زندگی شهر مادرید می باشد،  همانطور که در مقاله های قبل هم توضیح دادیم و بیان کردیم مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا شناخته شده است و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد. و از نظر خرید خانه و یا اجاره خانه جزء گران ترین ها محسوب نخواهد شد و با توجه به امکاناتی که این شهر دارا می باشد محل مناسبی برای زندگی و اقامت می باشد و یکی از گزینه های پیش رو جهت اقامت و زندگی می باشد.
بهترین شهر اسپانیا
بارسلونا
این شهر هم از نظر دارا بودن از امکانات زندگی هم رده ی شهر مادرید می باشد . و از نظر تعداد مهاجران با هم برابری می کنند . در این شهر فرصت های شغلی فراوانی برای مهاجران  و دانشجویان بعد از تحصیل وجود دارد. دو کشور بارسلونا و مادردید جزء شهرهای مهم و اصلی کشور اسپانیا می باشند .
سویل
اگر به دنبال شهری هستید که از آب و هوای عالی برخوردار باشد شهر سویل یک شهر مناسب می باشد . این شهر بر خلاف شهرهای اصلی اسپانیا،همانند بارسلون و مادرید شهر سویل پشت به دریاست، و به سواحل جنوبی اشراف دارد و می‌توانید از آب و هوای گرم آن نهایت لذت را ببرید. از لحاظ هزینه هم این شهر نسبت به شهر های دیکر هزینه ها مقرون به صرفه تر می باشد.
والنسیا
اگر از لحاظ زندگی کردن در شهر های اسپانیا خوراک برای شما اهمیت دارد این شهر برای شما گزینه ی مناسبی می باشد. این شهر علاوه بر غذاهای لذیذ  و خوشمزه بر معماری و هنر هم تمرکز خاصی دارد.
مالاگا
این شهر هم علاوه بر وجود امکانات رفاهی مناسب دارای آب و هوای مناسبی نیز می باشد و برای افرادی که می خواهند اوقات فراغت خود را سپری کنند گزینه ی مناسبی می باشد .

هزینه زندگی در اسپانیا

همانطور که می دانید زندگی کردن در شرایط حداقل زندگی هم خود دارای هزینه هایی می باشد و افراد به دنبال راهی می باشند که هزینه ی ماهانه ی خود را کاهش دهند اما یک سری هزینه های می باشند که به طور عموم برای هر فردی تکرار می شود همانند هزینه قبض آب – برق – تلفن و ...
در جهان برخی از کشور ها می باشند که هزینه ی زندگی و سکونت در آن کشور نسبت به سایر کشور های دیگر ارزان تر می باشند و به همین دلیل افرادی که دنبال مهاجرت می باشند ترجیح می دهند کشوری را انتخاب کنند که هزینه ی زندگی در آن کشور پایین باشد . یکی از کشور هایی که در مقایسه با کشور های دیگر علاوه بر شرایط مثبت و امکاناتی که دارا می باشد، هزینه ی زندگی در آن نسبتا پایین می باشد کشور اسپانیا است . این کشور دارای امکانات زیادی اما در عین حال با هزینه ی نسبتا پایینی می باشد و به همین دلیل بسیاری از افرادی که در این کشور تحصیل می کنند ترجیح می دهند بعد از تحصیل نیز اقامت اسپانیا بگیرند و زندگی خود را سپری کنند.
هزینه زندگی در اسپانیا در شهرهای مختلف این شرکت کاملا متفاوت می باشد و زندگی در پایتخت این کشور نسبت به سایر شهر ها دارای هزینه ی بالاتری می باشد . برای اینکه این موضوع را بیشتر درک کنیم با مثالی پیش می رویم در شهری مانند مادرید هزینه های زندگی برای یک خانواده ی چهار نفره در شرایطی که هزینه ی اجاره ی منزل را در نظر نگیریم ۲,۴۴5 یورو در ماه خواهد بود. حال اگر یک خانواده دو نفره را در نظر بگیریم برای زندگی در ماه مبلغ 1450 یورو بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه به صورت ماهیانه هزینه دارد. اما در شهر های دیگر کشور اسپانیا مثل شهر بارسلونا برای همان خانواده چهار نفره ماهانه ۲,۴6۷ یورو هزینه زندگی خواهد بود و برای همان خانواده دو نفره در مثال بالا مبلغ 1200 یورو زندگی ماهیانه هزینه دارد. اما این کشور نسبت به سایر کشور ها دارای هزینه ی پایین تری می باشد. 
هزینه زندگی در اسپانیا
وسعت کشور اسپانیا چند کیلومتر مربع است ؟
سپانیا کشوری دارای وسعتی به اندازه ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع می باشد .
بزرگ ترین شهر اسپانیا کدام شهر است ؟
مادرید بزرگ ترین شهر اسپانیا می باشد .
ارزانترین شهر های اسپانیا کدام شهر ها هستند ؟
کوردوبا و سانتیاگو د کمپوستلا از شهرهای ارزان اسپانیا می باشند .
بهترین شهر اسپانیا برای زندگی کدام شهر است ؟
بارسلونا را می توان بهترین شهر اسپانیا برای زندگی نام برد .
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .