مشاوره رایگان

جزییات اقامت در سوئیس 2023 (SWITZERLAND)

یکی از بهترین روش هایی که سالانه افراد بسیاری از طریق آن اقامت سوئیس، کارت اقامت سوئیس و درنهایت پاسپورت سوئیس را دریافت می کنند از روشهای اقامت تمکن مالی سوئیس، اقامت تمکن مالی نروژ، اقامت بدون خرید ملک سوئیس، اقامت بدون خرید ملک نروژ، اقامت بدون سرمایه گذاری سوئیس و اقامت بدون سرمایه گذاری نروژ می باشد.

 

معرفی کشور سوئیس

سوئیس، با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری محصور در خشکی است که در محل تلاقی اروپای غربی، مرکزی و جنوبی قرار دارد. این کشور از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و از شرق با اتریش و لیختن اشتاین همسایه است. سوئیس از نظر جغرافیایی بین فلات سوئیس، آلپ و ژورا تقسیم شده است. آلپ بخش بزرگی از قلمرو را اشغال می کند، در حالی که جمعیت سوئیس با حدود 8.7 میلیون نفر بیشتر در فلات متمرکز است، جایی که بزرگترین شهرها و مراکز اقتصادی از جمله زوریخ، ژنو و بازل در آن قرار دارند.

 

راحت ترین و سریع ترین راه جهت بازدید طولانی مدت از سوئیس و استفاده از مزایای زندگی و اقامت در سوئیس، دریافت کارت اقامت دائم نروژ می باشد که با داشتن این کارت می توانید به راحتی در کشورهای منطقه شنگن زندگی کنید.

 

تاریخ سوئیس

سوئیس از کنفدراسیون سوئیس شکل گرفته است که در اواخر قرون وسطی پس از یک سری موفقیت های نظامی علیه اتریش و بورگوندی تأسیس شد. منشور فدرال در سال 1291 سند تأسیس کشور محسوب می شود. از زمان اصلاحات قرن شانزدهم، سوئیس سیاست بی طرفی مسلحانه را حفظ کرده است. استقلال سوئیس از امپراتوری روم در سال 1648 به رسمیت شناخته شد. سوئیس از سال 1815 جنگ بین المللی نداشته است. این کشور تنها در سال 2002 به سازمان ملل پیوست. اگرچه یک سیاست خارجی فعال از جمله مشارکت در سراسر جهان در صلح مکرر را دنبال می کند. سوئیس زادگاه صلیب سرخ، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین سازمان های بشردوستانه در جهان است و مقر یا دفاتر بسیاری از نهادهای بین المللی مهم از جمله WTO، WHO، ILO، FIFA و سازمان ملل را در خود جای داده است. این کشور یکی از اعضای مؤسس انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است، اما بخشی از اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا، یا منطقه یورو نیست. با این حال، از طریق معاهدات دوجانبه در بازار واحد اروپا و منطقه شنگن شرکت می کند.

 

روش های دیگری برای دریافت اقامت دائم سوئیس و کارت اقامت دائم سوئیس وجود دارد از جمله اقامت ثبت شرکت سوئیس، اقامت ثبت شرکت نروژ، اقامت تحصیلی سوئیس، اقامت تحصیلی نروژ، اقامت کاری سوئیس، اقامت کاری نروژ، اقامت از طریق ازدواج در سوئیس و اقامت از طریق ازدواج در نروژ.

 

فرهنگ مردم سوئیس

سوئیس یک جمهوری فدرال متشکل از 26 کانتون است که مقامات فدرال در برن مستقر هستند. این کشور دارای چهار منطقه اصلی زبانی و فرهنگی است: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانی. اگرچه اکثر سوئیسی ها آلمانی زبان هستند، هویت ملی ریشه در یک پیشینه تاریخی مشترک، ارزش های مشترک مانند فدرالیسم و دموکراسی مستقیم و نمادگرایی دارد. این هویت فراتر از زبان، قومیت و مذهب است. به دلیل تنوع زبانی، سوئیس با چندین نام بومی شناخته می شود: Schweiz [ˈʃvaɪts] (آلمانی). سوئیس [sɥis(ə)] (فرانسوی); Svizzera [ˈzvittsera] (ایتالیایی); و Svizra [ˈʒviːtsrɐ, ˈʒviːtsʁɐ] (رومانی). روی سکه ها و تمبرها، نام لاتین Confoederatio Helvetica - که اغلب به "Helvetia" خلاصه می شود، به جای زبان های گفتاری استفاده می شود.

 

با دریافت کارت اقامت دائم اسپانیا می توانید در کشور زیبای سوئیس و کلیه کشورهای منطقه شنگن زندگی کنید.

 

اقتصاد سوئیس

سوئیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است. این کشور دارای بالاترین ثروت اسمی به ازای هر فرد بزرگسال و هشتمین تولید ناخالص داخلی سرانه است. سوئیس از سال 2021 در رتبه اول در شاخص توسعه انسانی قرار دارد و همچنین در چندین معیار بین المللی از جمله رقابت اقتصادی و حکومت دموکراتیک عملکرد بالایی دارد. شهرهایی مانند زوریخ، ژنو و بازل از نظر کیفیت زندگی در میان بالاترین رتبه‌ها قرار دارند، البته به همراه بالاترین هزینه‌های زندگی.

زوریخ (Zurich)

از میان تمام روش های بیان شده سریع ترین روش ها، اقامت سرمایه گذاری سوئیس، اقامت سرمایه گذاری فنلاند، اقامت خرید ملک سوئیس، اقامت خرید ملک فنلاند، اقامت گلدن ویزای سوئیس یا اقامت طلایی سوئیس (ویزای طلایی سوئیس) و اقامت گلدن ویزای فنلاند یا اقامت طلایی فنلاند (ویزای طلایی فنلاند) می باشد.

 

تاریخچه زوریخ

پیدایش شهر زوریخ به زمان رومی ها برمی گردد که در سال 15 قبل از میلاد یک گمرک به نام توریکوم در آنجا ایجاد شد. بقایای حمام های رومی را می توان در Thermengasse در شهر قدیمی مشاهده کرد. در اواخر قرن پنجم پس از میلاد  Felix و Regula تهاجم آلمانیان به هلوتیا رومی را پایان دادند و سپس این شهر در اطراف قلعه قدیمی Lindenhof ساخته شد. شارلمانی توانست امارت گروسمونستر و صومعه فراومونستر را تأسیس کند. تا قرن چهاردهم، زوریخ بناهای گسترده و عظیمی داشت، اما به تدریج این بناها جهت کار برای اصناف صنعتگران (Zünfte) و بورژوازی بازرگان تغییر یافت. در سال 1336، به رهبری رودولف برون، که اولین شهردار بود، صنعتگران قدرت را به دست گرفتند و اشراف را از شورا بیرون کردند. در سال 1351، 60 سال پس از سوگند روتلی، بنیانگذار کنفدراسیون، زوریخ با 4 کانتون کنفدراسیون (اوری، شویز، آنتروالدن و لوسرن) متحد شد. شکست در Marignan در سال 1515 در میدان جنگ، خشم دهقانان را برانگیخت. آنها اولین کسانی بودند که از هالدریش زوینگلی حمایت کردند. او فقط یک کشیش جوان مخالف حکومت بود، اما به سرعت خود را به عنوان مصلح بزرگ زوریخ معرفی کرد. زوینگلی که در سال 1519 به عنوان کشیش ناحیه گروسمونستر منصوب شد، به شدت به افراط و تفریط کلیسای کاتولیک، قاچاق عیش و نوش، امتیازات صومعه ها و تجرد کشیش ها اعتراض کرد و کتاب مقدس را تنها مرجع در مسائل اعتقادی اعلام کرد. علیرغم تکفیر، او حمایت بورژوازی شهری را به دست آورد که در رفرماسیون فرصت شکستن آنچه از حاکمیت فئودالی باقی مانده بود را به دست آورد. صومعه‌ها بسته می‌شوند و کل کانتون در سال 1523 اصلاح می‌شود. زوینگلی در سال 1531 در کاپل آم آلبیس (Zwingli Denkmal) درگذشت. ایده های او در فراتر از زوریخ اجرا شد، به ویژه از طریق اقدام ژان کالوین از سال 1536 در بازل و ژنو.

 

همکاران ما در مجموعه پلاتین ویزا برای شما شرایطی را ایجاد خواهند کرد تا در کنار دریافت اقامت دائم اسپانیا، افتتاح حساب در یکی از بانک های معتبر اروپایی داشته باشید و credit card دریافت نمایید.

 

اقتصاد زوریخ

زوریخ اکنون تحت سلطه کلیسای اصلاح‌شده است که ارزش‌های ریاضت، فروتنی و فداکاری به کار و دعا را تحمیل می‌کند. معماری از بین رفته است و شور و نشاط باروک را به کانتون های کاتولیک واگذار می کند. زوریخ محل استقبال بود، به ویژه برای مسیحیان اصلاح طلب از کشورهای همسایه که از آزار و اذیت مذهبی فرار می کردند. آنها با کار ابریشم و پنبه به غنی سازی شهر کمک کردند. در قرن هجدهم، زوریخ به طور کامل در جنبش روشنگری با متفکران، معماران، فیلسوفان و بشردوستان، شرکت کرد. پس از دوره ناپلئون، زوریخ در قرن نوزدهم شکوفایی شگرف را تجربه کرد. مردان با نفوذ و قدرتمندی مانند پل اوستری، مدیر Neue Zürcher Zeitung و آلفرد اشر، صنعتگر و بنیانگذار Credit Suisse نفوذ شهر زوریخ را به سطح ملی گسترش دادند. در قرن بیستم زوریخ موفقیت اقتصادی زیادی را تجربه کرد. این شهر شهرت خود را وابسته به شخصیت ها و هنرمندان مختلفی وابسته است از جمله: لنین و تروتسکی، دادائیست ها، جیمز جویس، توماس مان و غیره. همچنین مقر پلی تکنیک در این شهر به مدرسه پلی تکنیک فدرال زوریخ (ETH) تبدیل شد. امروزه عمده فعالیت های اصلی این شهر در زمینه بانکداری، بیمه، صنایع ماشین آلات و فلزات، نساجی، صنایع گرافیک و گردشگری با 2 میلیون بازدید کننده در سال می باشد.

 

آیا میدانید به راحتی و حتی بدون سرمایه گزاری میتوانید کارت اقامت اروپا را دریافت کنید و به زوریخ سوئیس سفرکنید؟!

 

اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .