مشاوره رایگان
شما اینجا هستید : موسسه مهاجرتی  -> اقامت استرالیا >

اقامت استرالیا

استرالیا، با نام رسمی مشترک المنافع استرالیا، کشوری مستقل است که از سرزمین اصلی قاره استرالیا، جزیره تاسمانی و چندین جزیره کوچکتر تشکیل شده است. استرالیا با مساحت 7,617,930 کیلومتر مربع (2,941,300 مایل مربع) بزرگترین کشور از نظر مساحت در اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان است. استرالیا قدیمی ترین، مسطح ترین و خشک ترین قاره مسکونی است که کمترین خاک حاصلخیز را دارد. این کشور بسیار متنوع است و وسعت آن، با بیابان ها در مرکز، جنگل های بارانی استوایی در شمال شرقی و رشته کوه ها در جنوب شرقی تنوع زیادی از مناظر و آب و هوا را به آن می دهد.

 

اجداد استرالیایی‌های بومی حدود 65000 سال پیش، در آخرین عصر یخبندان، از جنوب شرق آسیا از طریق دریا، در قاره استرالیا سکنی گزیدند و تا زمان استقرار اروپایی ها تقریباً 250 گروه زبانی متمایز تشکیل دادند که برخی از طولانی ترین سنت های هنری و مذهبی شناخته شده در جهان را حفظ کردند. تاریخ مکتوب استرالیا با اکتشافات دریایی اروپا در استرالیا آغاز شد. دریانورد هلندی Willem Janszoon اولین اروپایی شناخته شده بود که در سال 1606 به استرالیا رسید. در سال 1770، جیمز کوک، کاشف بریتانیایی، نقشه ساحل شرقی استرالیا را برای بریتانیای کبیر ترسیم کرد. اولین ناوگان کشتی های بریتانیایی در سال 1788 به سیدنی رسیدند. جمعیت اروپا در دهه‌های بعدی افزایش یافت و تا پایان دهه 1850 به واسطه وجود طلا، بیشتر قاره توسط مهاجران اروپایی و پنج مستعمره بریتانیایی خودگردان دیگر کاوش شد. پارلمان‌های دموکرات به تدریج در قرن نوزدهم تأسیس شدند که با رأی به شش فدراسیون مستعمره و تأسیس مشترک المنافع استرالیا در 1 ژانویه 1901 به اوج خود رسید. استرالیا از آن زمان سیستم سیاسی لیبرال دمکراتیک خود را حفظ کرده است.

 

از نظر سیاسی، استرالیا یک سلطنت قانون اساسی پارلمانی فدرال است که شامل شش ایالت و ده قلمرو است. جمعیت نزدیک به 26 میلیون نفری استرالیا شهرنشین است و در ساحل شرقی متمرکز است. کانبرا پایتخت کشور است، در حالی که پرجمعیت ترین شهر و مرکز مالی آن سیدنی است. چهار شهر بزرگ بعدی ملبورن، بریزبن، پرث و آدلاید هستند. جمعیت شناسی استرالیا توسط قرن ها مهاجرت شکل گرفته است: مهاجران 30 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و تقریباً نیمی از استرالیایی ها حداقل یکی از والدینشان در خارج از کشور متولد شده اند. منابع طبیعی فراوان و روابط تجاری بین المللی توسعه یافته استرالیا برای اقتصاد این کشور حیاتی است که درآمد خود را از منابع مختلف از جمله خدمات، صادرات معدن، بانکداری، تولید، کشاورزی و آموزش بین المللی به دست می آورد.

 

استرالیا کشوری بسیار توسعه یافته با اقتصاد پردرآمد است. تا سال 2022، این کشور چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان با نهمین بالاترین درآمد سرانه بود. در سال 2021 به عنوان پنجمین شاخص توسعه انسانی بالا قرار گرفت. استرالیا یک قدرت منطقه ای است و از نظر کیفیت زندگی، دموکراسی، بهداشت، آموزش، آزادی اقتصادی، آزادی های مدنی، ایمنی و حقوق سیاسی در بین بالاترین رتبه های جهان قرار دارد. این یکی از اعضای گروه های بین المللی است. استرالیا عضو سازمان ملل متحد، G20، OECD، WTO، ANZUS، AUKUS، Five Eyes، Quad، APEC، مجمع جزایر اقیانوس آرام، جامعه اقیانوس آرام و کشورهای مشترک المنافع می باشد.

 

اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .