مشاوره رایگان
شما اینجا هستید : موسسه مهاجرتی  -> اقامت > اقامت یونان >

جزییات اقامت در یونان 2023 (GREECE)

یونان ترکیبی جذاب از جزایر آفتاب‌گرفته، کوه ‌های سر به فلک کشیده، شهرهای شلوغ و سنت‌ های جاودانه است. این کشور که در آغوش گرم دریای اژه پیچیده شده است، پر جنب و جوش و دلپذیر است و زندگانی با ارزشی را برای مهاجران ایرانی فراهم می کند. به گفته اینترنشنال لیوینگ، یک زوج می توانند با حداقل 2000 دلار در ماه، در این کشور به راحتی زندگی کنند.بررسی ها نشان می دهد که تمایل مردم برای دانستن روش های اخذ اقامت یونان افزایش یافته و افراد با رده های سنی مختلف، خواهان مهاجرت به این کشور هستند. بنابراین اگر شما هم ایده زندگی در یکی از کشور های اروپایی را در سر می پرورانید، یونان می تواند مکان دلخواه شما باشد.
یونان کشوری گرم و با آب و هوای معتدل است. به دلیل برخورداری از آب و هوای شگفت‌ انگیز، مردمان مهمان‌ نواز، هزینه نسبتاً پایین زندگی و موقعیت مکانی آن، دسترسی آسان برای سفر به طیف گسترده‌ ای از کشورهای همسایه و سایر دلایل دیگر، یک انتخاب عالی برای مهاجران است. شما می‌توانید برای آخر هفته تان، برنامه سفر به لندن یا لبنان را بریزید.
این کشور به دلیل پاکیزگی آب و هوا و همچنین داشتن مردمانی قانونمند، مکانی فوق العاده برای اتخاذ سبک سالمی از زندگی است. مردم یونان به صمیمی، مفید و دلسوز بودن شهرت دارند.
یونان هم یکی از کشورهایی می باشد که مهاجران زیادی را در کشور خود می پذیرد . شرایط اقامت در یونان همانند دیگر کشورهای مهاجرت پذیر دارای قوانین خاصی اعم از موارد زیر می باشد: 
1. اقامت یونان از طریق تمکن مالی (FIP)
2. اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری خرید ملک
3. اقامت یونان از روش ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت - مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت
4. اقامت یونان از طریق کار
5. اقامت یونان از طریق تحصیل
6. اقامت یونان از طریق ازدواج
7. اقامت یونان از طریق تولد
8. اقامت یونان از طریق پناهندگی
که ما در این مقاله به صورت جداگانه هر کدام از موارد را توضیح خواهیم داد و شما را با این شرایط آشنا خواهیم کرد :( تخصص پلاتین ویزا اقامت یونان با مطمئن ترین روش می باشد )
اقامت یونان با مطمئن ترین روش

اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP و اقامت تمکن مالی یونان

در این قیمت قصد داریم در مورد اقامت تمکن مالی یونان توضیح بدهیم . این نوع از شرایط اقامت یکی از بهترین و راحت ترین روش های اقامت در این کشور می باشد . اشخاصی  که در ایران از توانایی مالی نسبتا بالایی برخوردار می باشند ، با داشتن  شرایط زیر می‌توانند اقامت خود را در این کشور به راحتی دریافت کنند : به طور مثال :
در صورتی که سرپرست خانواده از نظر مالی معین کند که  ماهیانه 2000 یورو برای خود، 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر یک از فرزندان کمتر از 18 سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP  می شود . 
این در آمد ها جهت اخذ اقامت می توانند در چهار محل ثابت شوند . 
1- سود سپرده بانکی     
2- اجاره نامه ملک      
3- حقوق بازنشستگی    
4- سود سهام شرکت بورسی
این نکته در این جا حائز اهمیت می باشد که مبلغ درآمد ماهیانه احراز شده توسط شخص متقاضی اقامت یونان برای یک سال، باید در حساب بانکی ایشان در ایران موجود باشد.
این روش دارای مزایایی نسبت به سایر مزایا می باشد که در ادامعه به توضیح این مزایا خواهیم پرداخت تا در انتخاب و تصمیم گیری نوع روش اقامت خود تصمیم گیری درستی داشته باشید :
1. یکی از سریعترین و راحت ترین روش های دریافت  اقامت اروپا
2. بدون نباز به مدرک زبان انگلیسی یا زبان خود کشور یونان 
3. عدم پرداخت مالیات سالانه در یونان 
4. بدون وجود محدودیت سنی جهت دریافت اقامت 
5. امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
6- عدم نیاز به اجاره کردن ملک و خانه ی مستقل  سهولت در تمدید مجوز اقامت یونان
7- بدون  نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری 
8- امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در کشور یونان و اروپا
حال جهت دریافت اقامت یک سری مدارک مورد نیاز می باشد :
ارجاع گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضای خانواده
شناسنامه همه اعضایی که قصد مهاجرت دارند 
شش قطعه عکس از همه اعضا
گواهی شغلی سرپرست
مدارک توانایی مالی سرپرست خانواده
گرفتن گذرنامه برای همه اعضای خانواده
مدت زمان فرآیند اخذ اقامت یونان از روش توانایی مالی دو ماه و نیم می‌باشد.
اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP

اقامت در یونان از طریق سرمایه گذاری خرید ملک و اقامت یونان با خرید ملک

در این قسمت می خواهیم به موضوع اقامت یونان با خرید ملک بپردازیم. یکی دیگر از روش های اقامت در یونان از طریق سرمایه گذاری خرید ملک می باشد. این روش نسبت به سایر روش های اقامت در یونان قیمت مناسب تری دارد و راحت تر می باشد  زیرا قیمت ملک در یونان نسبت به سایر کشور های اطراف خود دارای قیمت مناسب تری می باشد . 
برای خرید خانه در کشور یونان، فردی که خواهان اقامت می باشد می‌تواند یک یا چندین ملک که مجموع ارزش آن 250.000 یورو خریداری کند تا بتواند از اقامت در این کشور استفاده کند . و از مزایای اقامت یونان بهره‌مند شود که این مبلغ خرید ملک در مقایسه با سایر کشورهای شنگن بسیار پایین تر می باشد. در قیاس با دیگر کشورهای حوزه شنگن بسیار کمتر می باشد. 
این نکته را  نیز باید بازگو کنیم که که خانه ی خریداری شده چه به صورت مسکونی – تجاری یا اداری باشد  اقامت شما به مدت 5 سال صادر شده و به مدت نامحدود نیز تمدید خواهد شد. شما می توانید پس از خرید ملک آن را اجاره دهید یا خودتان ساکن شوید که در هر صورت طبق قانون مالیات کشور یونان 8 الی 12 درصد مالیات بر ملک شما اعمال خواهد شد . 
جهت خرید خانه در کشور بونان شما به مدت 8 روز حداقل زمان نیاز دارید که برای این مدت شما به ویزای تایپ C شینگن احتیاج دارید و جهت این مدت حضور در این کشور الزامی می باشد. و پس از پایان سفر و انجام مقدمات کارهای خرید ملک می توانید در خواست ویزای  نوع D شینگن را انجام دهید . 
اقامت در یونان از طریق سرمایه گذاری خرید ملک

اقامت یونان از روش ثبت شرکت یا مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت

در این قسمت به موضوع مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت می پردازیم. یکی دیگر از روش های اقامت و مهاجرت به کشور یونان از روش ثبت کردن شرکت به نام خود یا ثبت نمایندگی یک شرکت واقع در این کشور می باشد. 
بر اساس قانون های مربوط به اقامت و مهاجرت افراد به کشور یونان ، افرادی که غیر اروپایی می باشند می توانند از روش ثبت کردن شرکت به نام خود و سهام دار کردن چند تن از اعضای خانواده و یا غیر اعضای خانواده اقامت این کشور را دریافت کنند . در کشور یونان تاسیس یک شرکت تجاری یا دریافت  نمایندگی در کشور یونان توسط افراد غیر اروپایی وبدون توجه به نوع ملیت امکان پذیر می‌باشد.
بعد از روش ثبت شرکت به نام خود و اعضای خانواده افراد می توانند جهت دریاف اقامت از روش ثبت یک دفتر به عنوان دفتر نمایندگی شرکت در یونان برای خود و خانواده ی خود یا اعضای دیگر، اقامت یونان را دریافت کنند. البته ذکر این نکته ضروری می باشد شخصی که خواهان ثبت دفتر نمایندگی و یا ثبت شرکت برای خود و سایر اعضای خانواده می باشد باید در کشور خود به طور مثال در کشور ایران دارای یک شرکت باشد و یا به عنوان نماینده ی یک شرکت فعال معرفی شود . در این صورت می تواند جهت اقامت در یونان از طریق ثبت شرکت اقدام فرماید . 
اقامت یونان از روش ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق کار

از روش های دیگر دریافت اقامت در کشور یونان از طریق اشتغال می باشد . در ادامه روش اقامت از طریق کار و اشتغال را توضیح خواهیم داد و مزایای این روش را بازگو خواهیم کرد:
این روش هم همانند روش های دیگر اخذ اقامت کشور یونان دارای مراحل و قوانینی می باشد که باید آن مراحل و قوانین را رعابت کنیم . 
شهروندان کشورهایی که در اتحادیه اروپا می باشند جهت کار در کشور یونان نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت اما افرادی که از کشور های غیر اتحادیه اروپا می باشند جهت اشتغال در کشور یونان باید ویزای کار دریاقت کنند تا بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند . برای دریافت ویزای کار کشور یونان افراد از دو روش می توانند ویزای کار را دریافت کنند که در ادامه به توضیح مختصر این دو روش خواهیم پرداخت:
اولین روش دریافت ویزای کاری از طریق پیشنهاد کاری می باشد . به این صورت که برای شخص متقاضی یک دعوت نامه جهت کار و پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای یونانی برای وی ارسال شود. که در این صورت کارفرما باید این فرصت شغلی را به مدت 3 ماه در کشور یونان و سپس کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر در طول  این مدت نیروی کار جهت اشتغال در آن شغل پیدا نشد کارفرمای یونانی می تواند با متقاضی قرارداد کاری امضا کند.
دومین روش دریافت ویزای کاری از طریق اخذ ویزای کار از طریق جستجوی کار برای متقاضی می باشد . در این روش متقاضی باید برای دریافت و پیدا کردن شغل وارد کشور یونان شود و اگر فرد در مدت زمان 6 ماهه قادر به پیدا کردن شغل مورد نظر خود شد می تواند جهت دریافت ویزای کاری یونان اقدام کند
در  این دو روش که بازگو کردیم شخص متقاضی می تواند از مدت 3 تا 5 سال ویزای خود را تمدید کند و پس از گذشت 5 سال جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهد.
اقامت و مهاجرت به یونان از طریق کار

اقامت از طریق تحصیل برای کشور یونان

یکی دیگر از روش های اقامت در کشور یونان از طریق تحصیل می باشد که در ادامه به توضیحات مختصری در این مورد و گزینه می پردازیم :
ویزای تحصیلی یونان یک  مجوزی در جهت ورود دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در یونان را دارند می باشند . این نوع از ویزا جرء اقامت دائم اقامت های بلند مدت می باشد. نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این می باشد که ویزای تحصیلی قابلیت تبدیل شدن به ویزای کاری را نیز دارا می باشند. از جمله نکاتی که در جهت دریافت ویزای یونان باید مدنظر قرار داد این می باشد که در جهت دریافت ویزای یونان باید قرارداد نامه ی پذیرش از دانشگاه های یونان می باشد. متقاضی دریافت ویزای کشور یونان می توانند در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه به صورت مستقل اقدام نمایند. تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل در یونان را دارند می بایست علاوه بر اخذ پذیرش، بیمه نامه و تمکن مالی را ارائه دهند
تحصیل در کشور های اتحادیه اروپا و علی الخصوص کشور یونان دارای مزیت هایی به شرح زیر می باشد :
از مزایای تحصیل در اروپا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– هزینه مناسب دانشگاه ها  و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر کشورهای دنیا
– امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی
– تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع و رشته های مختلف
– امکان دریافت اقامت و داشتن اجازه کار و شروع به اشتغال 
و از همه ی این مزیت ها مهم تر  برخورداری از  ویزای شنگن و امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شنگن می باشد .  
اقامت از طریق تحصیل برای کشور یونان

اقامت و مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مورد بعدی که در مورد اقامت در یونان برای شما بیان خواهیم کرد روش دریافت اقامت از طریق ازدواج می باشد . 
در این شرایط فردی که خواهان اقامت در کشور یونان از این روش می باشد می تواند با یکی از شهروندان اصالتا یونانی ازدواج کند تا بتواند تابعیت این کشور را دریافت کند . در این کشور حق آزادی برای انتخاب وجود دارد و هیچ گونه محدودیتی برای سن ازدواج وجود ندارد. جهت دریافت اقامت کشور یونان از طریق ازدواج با فرد یونانی باید  تمام مراحل ارائه درخواست و مدارک لازم برای ازدواج توسط شخص یونانی که قصد ازدواج با او را دارید انجام و درخواست فوق  به طور حتم باید  به اداره ثبت مربوطه در یونان و کشور اصلی فرد متقاضی ارسال و ارائه شود . پس از ازدواج شما به طور قانونی بعنوان همسر فرد شهروند اتحادیه اروپا شناخته می شوید و می توانید برای اخذ مجوز اقامت برای مدت پنج سال در یونان درخواست دهید. پس از آن می توانید مجوز خود را مجددا برای ده سال دیگر تمدید نمایید. اما نکاتی نیز در این میان حائز اهمیت می باشد و این مورد ها این می باشد که یکی از شرایط مهاجرت به یونان از طریق ازدواج دارا بودن تمکن مالی کافی و داشتن دارایی لازم  در جهت تامین هزینه های زندگی و ... در کشور یونان می باشد و فقط و فقط شرط ازدواج با شخص یونانی امکان پذیر نمی باشد و همینطور نیز داشتن محل زندگی مناسب هم از شرایط دریافت اقامت شخص در بونان از روش ازدواج می باشد.
اقامت و مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

اقامت یونان از طریق تولد

همانطور که می دانید جهت دریافت اقامت یونان روش های متعددی وجود دارد که در مورد هر کدام توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه دادیم . یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم در کشور یونان اقامت از طریق تولد می باشد . برای شما این سوال ممکن است پیش بیاید که اقامت از طریق تولد به چه صورت می باشد و چه مراحلی باید طی شود ؟ در ادامه به توضیح این سوالات خواهیم پرداخت .
برخی از کشور های دیگر ممکن است که در این روش از کشور یونان راه را راحت تر و آسان تر بگیرند اما کشور یونان در این مورد کمی سخت گرفته است و این قانون را دارد که از روش تولد در خاک این کشور، به شخص و خانواده ی وی اقامت دائم را اعطا نمیکند. مگر در شرایط خاصی همانند اینکه پدر یا مادر فرزند، شهروند یونان باشد یا 5 سال قبل از تولد فرزند در یونان زندگی کرده باشند. در این صورت است که فرزندی که در این کشور به دنیا بیاید می تواند اقامت دائم یونان را دریافت کند.
اقامت یونان از طریق تولد

شرایط اقامت در یونان

8 روش اقامت یونان به شرح زیر می باشد :

  • تمکن مالی (FIP)
  • سرمایه گذاری خرید ملک
  • ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت
  • کار
  • تحصیل
  • ازدواج
  • تولد
  • پناهندگی 

آتن (Athens)

تورهای دیدنی آتن، پایتخت یونان با قطار شاد آتن

قبل از هر چیز اشاره میکنم که با دریافت اقامت تمکن مالی ( اقامت بدون سرمایه گزاری) و یا اقامت خرید ملک (اقامت سرمایه گزاری) به راحتی میتوانید کارت اقامت دائم یونان را دریافت و از شهر رویایی آتن دیدن نمایید.

    

تاریخ آتن

آتن شهری با طولانی ترین تاریخ در اروپا و یکی از بزرگترین تمدن در جهان است، زیرا مردم این شهر بیش از 3000 سال است که به طور مداوم در آن سکونت داشته اند. این شهر توانست در هزاره اول قبل از میلاد به شهر پیشرو یونان باستان تبدیل شود، در حالی که دستاوردهای فرهنگی آن در طول قرن پنجم قبل از میلاد بود. آنها پایه های تمدن غرب را بنا نهادند. در قرون وسطی و امپراتوری بیزانس، شهر رو به زوال رفت و در طول جنگ‌های صلیبی دوباره به شهرت رسید و عمدتاً از تجارت ایتالیایی ها سود می‌برد. متعاقبا و پس از گذراندن یک دوره افول تحت اشغال امپراتوری عثمانی، آتن در قرن نوزدهم به عنوان پایتخت دولت جدید مستقل یونانی ظاهر شد.

 

تاریخ آتن باستان در دوران نوسنگی در قلعه آکروپولیس تقریباً در نیمه هزاره  سوم و چهارم قبل از میلاد آغاز می شود. آکروپولیس موقعیت دفاعی طبیعی و استقرار خوبی بر دشت های اطراف داشت. این آبادی در فاصله 20 کیلومتری از خلیج سارونیک و توسط رودخانه ها احاطه شده بود. در شرق اتن  کوه هیمتوس و در شمال کوه پنتلیکو (پنتلی امروزی) قرار دارد. همچنین رودخانه کیفیسوس از زمان های قدیم از این شهر عبور میکرده است. آتن باستان منطقه بسیار کوچکی را در مقایسه با آتن امروزی پوشانده بود، در حالی که دیوارهای آن مساحتی حدود 2 متر مربع را محافظت می کردند. آکروپولیس در جنوب شهر قرار داشت، همچنین آگورای باستانی که مرکز تجاری و اجتماعی شهر بود، در حدود 400 متری شمال آکروپولیس، جایی که امروزه موناستیراکی قرار دارد، قرار داشت. تپه پنیکاس، جایی بود که مجمع جمهوری آتن چند قرن بعد در آنجا شکل گرفت و در انتهای غربی شهر قرار داشت. آکروپولیس آتن از دوران نوسنگی مسکونی بوده است. تا سال 1400 ق.م آتن به مرکز قدرتمند تمدن میسنی تبدیل شده بود. آتن بر خلاف سایر شهرهای مایکنایی، مانند میکنا و پیلوس، توسط مهاجمان دوریایی که در سال 1200 قبل از میلاد به یونان فرود آمدند، فتح نشد و آتنی ها همیشه معتقد بودند که آنها ایونیایی خالص هستند. با این حال، آتن بخش بزرگی از قدرت خود را از دست داد و به یک سکونتگاه کوچک در اطراف آکروپولیس کاهش یافت.

 

در قرن 8 میلادی آتن دوباره شروع به توسعه می کند، به دلیل موقعیت مرکزی آن در منطقه یونان، موقعیت امن تضمین شده بود توسط دیوارهای آکروپولیس و دسترسی به دریا، که به آن برتری طبیعی نسبت به رقبای خود، تبس و اسپارت می داد. بنابراین به یک دولت شهر غالب در یونان تبدیل می شود و توسط پادشاهان اداره می شود. پادشاهان آتن سران اشرافی بودند که مالکیت زمین را در دست داشتند و به «یوپاترید» معروف بودند. Eupatrides بدنه ای از قدرت به نام "شورا" را تشکیل دادند و در تپه آرس به نام "Areios Pagos" گرد هم آمدند. این نها، شهردار شهر، اربابان و ژنرال، فرمانده ارتش را تعیین می کرد، در حالی که دادگاه عالی نیز بود. در این دوره، آتن موفق شد با بسیاری از شهرهای یونانی دیگر متحد شود و اتحاد بزرگی ایجاد کند که آتن رهبر آنها بود. به این ترتیب آتن توانست شهروندان مناطق دیگر را که برای زندگی در شهر آمده بودند جذب کند و در نتیجه بزرگترین و ثروتمندترین شهر در سرزمین اصلی یونان شد. ساکنانی که عمدتاً به کشتیرانی و تجارت مشغول بودند، به آرامی آسایش مالی به دست آوردند، اما از هر گونه فعالیت سیاسی که فقط امتیاز اشراف بود کنار گذاشته شدند.

 

بدین ترتیب در قرن هفتم میلادی یک تحول اجتماعی بزرگ رخ می دهد و دادگاه عالی اژدها را برای تنظیم اولین قانون منصوب می کند، زیرا تا آن زمان قوانین نانوشته دیوان عالی اجرا می شد. "قوانین اژدها" بسیار سختگیرانه بود، در نتیجه آریوس پاگوس، تحت فشار شهروندان، سپس سولون را به منظور ایجاد اولین قانون اساسی آتن (در سال 594 قبل از میلاد) دعوت کرد.

 

اصلاحات و دموکراسی

اصلاحات سولون هم به مسائل سیاسی و هم مسائل اقتصادی می پرداخت. قدرت اقتصادی Eupatrides با لغو برده داری به عنوان مجازات بدهی، احیای املاک بزرگ و توسعه تجارت و اقتصاد کاهش یافت، در حالی که یک "بورژوازی" جدید با رونق اقتصادی به آرامی ظهور کرد. از نظر سیاسی، سولون آتنیان را با توجه به ثروت و توانایی آنها در انجام خدمت نظامی به چهار طبقه مختلف تقسیم کرد. فقیرترین طبقه تت ها بودند که اکثریت جمعیت آتن را تشکیل می دادند که با قوانین سولون برای اولین بار حقوق سیاسی به دست آوردند و می توانستند در کلیسای شهرداری رای دهند اما این کار را نکردند.

 

 

روش های مختلف اقامت یونان و مهاجرت به یونان کدام اند؟
تمکن مالی (FIP) ، سرمایه گذاری خرید ملک ، ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت ، کار ، تحصیل ، ازدواج ، تولد و پناهندگی از روش های اخذ اقامت یونان می باشند .
تلفن مشاوره در زمینه اقامت یونان چه شماره ای می باشد ؟
جهت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت و اقامت یونان با موبایل 09123489558 تماس بگیرید .
حداقل مبلغ خرید ملک جهت اقامت یونان چقدر می باشد ؟
در حال حاضر رقم 250.000 دلار برای خرید ملک با موضوع اقامت در یونان تعیین شده است .
رقم در نظر گرفته شده در کدام کشور اروپایی جهت اقامت کمتر می باشد ؟
مبلغ خرید ملک در یونانپ در مقایسه با سایر کشورهای شنگن بسیار پایین تر می باشد .
اطلاعات تماس با ما
تلفن دفتر تهران : 22021178  22021678    داخلی 3
تلفن دفتر بارسلونا :  0034658583483
آدرس دفتر بارسلونا : Barcelona lesseps velazques 3-5
آدرس دفتر تهران : مجتمع تجاری پالادیوم

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه مهاجرتی پلاتین ویزا می باشد .